Som tidligere varslet, så blir det nå innført beboerparkering (boligsoneparkering) for beboere med folkeregistrert adresse i Rossmollgata.
Skiltplanen for området er nå godkjent av Statens Vegvesen, og det jobbes med å få satt opp skiltene i tiden framover.
Det er en del skiltspyd som må settes i bakken, og skiltene har blitt bestilt. Det er vanskelig å anslå helt eksakt når disse skiltene blir satt opp.
De nye parkeringsreglene vil være gyldig fra det tidspunktet skiltene er satt opp.
Noen av skiltene som blir satt opp er et blått P-skilt med en undertekst som sier «Med p-tillatelse»
Skiltet betyr at det er lov å parkere, men kun med gyldig parkeringstillatelse, altså beboeravtale. Følg skiltingen i Rossmollgata, og vær obs på at du parkerer på rett side av gaten.

Beboerne i Rossmollgata som skal parkere i selve Rossmollgata må derfor få kjøpt seg en gyldig parkeringstillatelse. Dette kan gjøres ved bruk av vår hjemmeside. På hammerfestparkering.no, er det en undermeny som heter «Parkering»
Velg «Beboerparkering» og «logg inn» eller «registrering».

Du vil da bli videresendt til en easypark-side der du kan logge deg på ved bruk av din bankid.
Følg instruksjonene slik at du får kjøpt deg en gyldig parkeringstillatelse. Disse tillatelsene kan maks kjøpes for 1 år av gangen, og må derfor fornyes hvert år.
Man kan også kjøpe for kortere tidsrom, men minimum for 1 måned.
Prisen for beboerparkering er for tiden kr 1.330 per år, og kr 110 per måned.
Gjesteparkering i Rossmollgata må meldes til Hammerfest Parkering enten på telefon 78 40 26 40, eller på mail til parkering@hammerfest.kommune.no
Får du problemer med å få til å kjøpe en beboerparkering ved bruk av nettsiden vår, ta gjerne kontakt med oss i Hammerfest Parkering så hjelper vi deg med glede. Bruk samme kontakt-info som vist til over.
Parkering uten en slik gyldig tillatelse vil kunne medføre en kontrollsanksjon på kr 660.
Vi anbefaler beboerne i Rossmollgata å få ordnet en slik gyldig parkeringstillatelse så snart som mulig.
Bruk gjerne 1.mars 2026 som startdato, så håndterer vi dette om skiltene skulle bli satt opp før denne datoen.
Alle kjøretøy som skal parkere i Rossmollgata må det kjøpes avtale for. Det betyr at om du for eksempel har en tilhenger som skal stå i Rossmollgata, må det kjøpes egen tillatelse for denne.
Beboere som skal parkere på egen tomt, har ikke behov for en slik parkeringstillatelse.
Ta kontakt med oss skulle dere ha spørsmål eller få problemer med å kjøpe tillatelse.